ارز دیجیتال

احتمال سقوط قیمت بیت کوین به زیر 42,500 دلار

افت قیمت بیت کوین
Rate this post

روند صعودی افزایش بیت کوین در روز گذشته با عبور از مقاومت‌های ۴۴٬۰۰۰ و ۴۵٬۰۰۰ دلاری دنبال شد. در حال حاضر اما بازار مشغول اصلاح جهش‌ روزهای اخیر است و این احتمال وجود دارد که در ادامه قیمت تا ۴۲٬۵۰۰ دلار افت داشته باشد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، روند صعودی آخر هفته قیمت با عبور بیت کوین از ۴۲٬۰۰۰ دلار دنبال شد. در ادامه این حرکت صعودی، خریداران موفق شدند مقاومت‌های ۴۴٬۰۰۰ و ۴۴٬۵۰۰ دلاری را هم پشت سر بگذارند و در حالی که قیمت بالای میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ ساعته تثبیت شده بود،‌ در مقطعی مقاومت ۴۵٬۰۰۰ دلاری هم شکسته شد.

پس از آنکه قیمت در بالاترین سطح روزانه خود به ۴۵٬۵۰۰ دلار رسید، اصلاح نزولی در بازار آغاز شد. در جریان این سقوط ابتدا حمایت سطح ۴۴٬۰۰۰ دلار و خط روند صعودی روی نمودار از دست رفت. حمایت سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی هم که در محدوده ۴۳٬۳۰۰ دلار شکل گرفته بود، در جریان این سقوط از بین رفت. گفتنی است که در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۴۱٬۱۴۰ دلار تا اوج ۴۵٬۵۰۰ دلاری تنظیم شده است.

با این حال، خریداران در سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیوبناچی فعال بودند و قیمت را حمایت کردند. بیت کوین در حال حاضر بالاتر از ۴۳٬۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفته است و اگر در ادامه روند بازار صعودی شود، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت در ۴۴٬۰۰۰ دلار خواهد بود.

احتمال کاهش قیمت بیت کوین

یک خط روند نزولی متقاطع نیز در نمای ۱ ساعته بازار «بیت کوین/ دلار» دیده می‌شود که مقاومتی را در محدوده ۴۴٬۰۰۰ دلار تشکیل داده است. عبور از این مقاومت می‌تواند جرقه‌ای برای آغاز یک حرکت صعودی تازه در بازار بیت کوین باشد.

از سوی دیگر، اگر خریداران در ادامه نتوانند مقاومت ۴۴٬۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارند، احتمالاً اصلاح نزولی هم عمیق‌تر می‌شود. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در ۴۲٬۸۰۰ دلار خواهد بود.

سطح ۴۲٬۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته به‌عنوان حمایت‌های بعدی پیش روی قیمت عمل می‌کنند و از دست رفتن حمایت این محدوده می‌تواند با سقوط قیمت تا ۴۱٬۲۰۰ دلار همراه باشد.

شاخص مکدی (MACD) در حال ورود به محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۴۲٬۸۰۰ و ۴۲٬۵۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۴۴٬۰۰۰، ۴۴٬۴۵۰ و ۴۵٬۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *