طلا و جواهر

آیا جواهرات طلا تیره میشوند؟ علت کدر شدن رنگ طلا

آیا جواهرات طلا تیره میشوند
5/5 - (1 امتیاز)

آگاهی از تیره شدن یا تغییر رنگ طلا یکی از رایج ترین سوالات مشتریان ما است. ما از قبل می دانیم که مواد دیگری مانند نقره را می توان رنگ کرد. اما زیورآلات طلا تحت عوامل و شرایط خاصی تیره می شوند، اتفاق افتادن آن دشوارتر است، اگرچه همیشه ممکن است اتفاق بیفتد.

فهرست مطالب

1 کلر طلا را تیره می کند.
1.1 عرق جواهرات طلا را تیره می کند.
1.1.1 چگونه قطعات طلای تیره خود را تمیز کنیم؟

کلر طلا را تیره می کند.

همیشه از حمام کردن و یا رفتن در استخر با جواهرات طلا خودداری کنید، کلر یکی از عوامل خارجی است که می تواند این مواد را تیره کند. حتی زمانی که میخواهید دست خود را بشویید انگشترتان را در بیاورید.

بیشتر بخوانید: تفاوت طلا و روکش طلا چیست؟

عرق جواهرات طلا را تیره می کند.

عرق حاوی کلرید سدیم است، بنابراین قطعات طلای ما را تیره می کند. معمولاً اگر طلای مرغوب باشد، تأثیر بسیار کمی روی آن می گذارد.

بیشتر بخوانید: تاریخچه طلا و استفاده از آن

چگونه قطعات طلای تیره خود را تمیز کنیم؟

توصیه ترین ما این است که قبل از ادامه یافتن آسیب بیشتر به قطعه، به نزدیک ترین یا مورد اعتمادترین جواهرفروشی که دارید مراجعه کنید. اما اگر وقت نداریم به جواهرفروشی برویم، نحوه انجام آن را توضیح می دهم: ظرفی با آب داغ برمی داریم و کمی مایع شوینده می ریزیم، مراقب باشیم دستمان نسوزد. بعد از اینکه قطعه زیر آب رفت، از یک برس (که موهای خیلی سفت ندارد تا روی نگین خراشیده نشود) استفاده می کنیم و به آرامی روی آن میکشیم. باید در نظر بگیریم که اگر قطعه زیرکونیوم یا الماس داشته باشد، در این صورت باید به متخصص مراجعه کنیم.

بیشتر بخوانید: عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سکه و طلا

چگونه از تیره شدن جواهرات جلوگیری کنیم؟

نگین ها در ابتدا درخشنده و بسیار براق هستند، یعنی آخرین پولیش که در کارخانه به آن می دهیم تا ظاهر زیباتری داشته باشد. با گذشت زمان و اصطکاک جواهرات، این پولیش از بین می رود. همچنین باید اشاره کنم که این موضوع بسیار به کیفیت طلایی که ما خریداری می کنیم بستگی دارد. اگر طلای کم عیار مثلا 14 عیار باشد آلیاژی که طلا با آن ریخته می شود زودتر خراب می شود. در طلای 18 عیار این اتفاق بسیار نادر است.

در خاتمه، طلا یکی از مقاوم ترین مواد موجود است، به همین دلیل ارزش آن است. اما اگر می‌خواهیم تا جایی که ممکن است نگین خود را درخشان کنیم، بهتر است به توصیه‌های ما عمل کنید.

برای خرید طلا و جواهر میتوانید به فروشگاه اینترنتی طلا و جواهر ما مراجعه نمایید. طلا های موجود در فروشگاه 18 عیار میباشد و تماما با فاکتور رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران ارائه میگردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *