طلا و جواهر

انواع نگین انگشتر مردانه و زنانه

5/5 - (1 امتیاز)

انگشتر یک وسیله زینتی پرطرفدار است، اما انگشتر یک قسمت به نام نگین دارد که به انگشتر جلوه خاصی میدهد، نگین ها تنوع بسیار بالایی دارند.انواع نگین انگشتر با در نظر گرفتن سلیقه شخصی افراد می تواند تهیه شود. به طور کلی انگشترها با نگین های متعدد و مختلفی می‌توانند تهیه شوند که البته هر کدام از آنها ویژگی خاص خود را دارند.

انواع نگین برای انگشتر مردانه و زنانه

انواع نگین برای انگشتر مردانه و زنانه

بورس سکه طلا نیری

نگین انگشتر مردانه شرف شمس

انگشتر مردانه شرف شمس در بین انگشتر های مردانه از بهترین ها و مناسب ترین ها به حساب می آید. نگین انگشتر بسیار معروف است و هر سال در روز نوزدهم فروردین ماه در ساعت به خصوصی تهیه می شود. آداب و رسوم تهیه این نگین انگشتر به این صورت است که در یک روز و یک ساعت معین با رعایت مراسم و آداب مخصوصی که دارد باید طلسم مربوطه بر روی نگین شرف شمس حک شود. نگین شرف شمس برای سردرد نیز بسیار مجرب و رافع است. همچنین استفاده از این نگین کسب و کار افراد را رونق داده و آنها را افزایش میدهد. برخی از افراد معتقدند که استفاده کردن از نگین انگشتر شرف شمس در بیماری هایی مانند میگرن و صرع تاثیر فراوانی دارد.

نگین انگشتر مردانه یشم

یشم یک سنگ آرامش در میان طوفان است. عملکرد آن اعصاب افراد را متعادل می‌کند و ضربان قلب آنها را تسکین میدهد. اگر انگشتر سنگ یشم را همراه خود داشته باشید گاه به گاه به شما انرژی می‌دهد و بدن شما را به طور سنتی از بیماری‌ها محافظت می کند.

همچنین ممکن است برای ترس یا شوک از اینکه یک فرد خیلی جوان یا یک برده بسیار مسن در بیمارستان یا دور از خانه و خانواده خود قرار می گیرد را تحت تاثیر قرار دهد.

نگین انگشتر یشم سبز کریستال عشق است و به عنوان حامی عشق جدید معروف هستند. همچنین قابل اعتماد بودن و وفاداری را در افراد افزایش می‌دهد و عشق را بعدها در زندگی آنها ایجاد میکند.

مطالعه بیشتر: سنگ برلیان چیست؟

نگین انگشتر مردانه کهربا

نگین انگشتر مردانه کهربا نگین بسیار گرانبها و محبوب است سنگی که در میان انگشترهای مردانه مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد،نیروی اراده را افزایش می‌دهد و انرژی‌های اضافی و منفی را از بدن خارج میکند. همچنین باعث آرامش میشود و نقاهت بعد از درمان های پزشکی را نیز سرعت می بخشد. زیباترین و بهترین سنگ کهربا مربوط به کشور  لهستان، جمهوری دومینیکن و سیبری است و معمولاً در عمق ۳۰ متری زمین و در جایی زیر ماسه ها و شن ها آن را می توان یافت. نکته بسیار جالب این است که در میان سنگهای کهربا، سنگ هایی که درون خود  حشرات و یا جانورانی دارند قدیمی تر و البته گرانبهاتر نیز هستند. در حالت کلی این سنگ به رنگهای زرد طلایی تا سبز، قرمز، نارنجی طلایی، سیاه و بنفش موجود است و به صورت های شفاف، نیمه شفاف گره ای یا نوک تیز توده دار با  سطحی ترک دیده و هوا خورده یافت می شود.

نگین انگشتر زنانه فیروزه

استفاده از سنگ انگشتر فیروزه باعث می‌شود که فرد اعتماد به نفس بالایی پیدا کند و از این رو برای انجام برخی از کارها و بیان برخی از استدلال‌های خود جرات زیادی پیدا کند.

علاوه بر مواردی که ذکر شد از سنگ فیروزه به عنوان صلح و آرامش، باعث انس و دوستی، صداقت و صمیمیت، عشق و محبت در افراد می شود و میزان قدرت و حکمت و عقل آن ها را افزایش می دهد. سنگ فیروزه در بلندمدت دشمنی‌های سرسخت را به دوستی های بزرگ و عمیق تبدیل می کند.

مطالعه بیشتر: کد حک شده روی طلا چیست؟

سنگ انگشتر زنانه توپاز

سنگ انگشتر توپاز یکی از معروف ترین سنگهای انگشتر است زیرا برای اولین بار این سنگ را از جزیره ای با نام توپازوس در دریای سرخ دیده اند و نام توپاز را به آن داده اند.

توپاز از سنگ‌های بسیار محکم است و از خواص آن می‌توان گفت که روی تمرکز بیشتر افراد تاثیر می گذارد. سنگ توپاز از انسان در برابر جادو و سحر و البته بیماری ها محافظت می کند.

همچنین در چاکرا درمانی نیز روی استفاده از توپاز تاکید ویژه ای میشود.

سنگ انگشتر زنانه لاجورد

لاجورد هم یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین سنگهای انگشتر است. در چاکرا درمانی معتقد هستند که سنگ لاجورد روی چاکرای پنجم و چاکرای ششم افراد تاثیر می گذارد. همچنین از این سنگ در برخی از منابع به عنوان یک سنگ مفید برای درمان تنگی نفس نیز نام برده شده است. اما آن چیزی که سنگ لاجورد را محبوب کرده است زیبای خیره کننده آن است. گردنبند ها، انگشتر ها، دستبند ها و تسبیح هایی  که دارای نگین سنگ لاجورد هستند، زیبایی جذاب و چشمگیری دارند.

مطالعه بیشتر: حباب قیمت سکه طلا چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *